Koli Bandı

Koli Bandı

Günlük yaşantımızda, taşınma esnasında, ürün depolama sürecinde, iş ve uygulama işlemlerinde en fazla gereksinim duyduğumuz malzemelerden biri de koli bandıdır. Çok sık bir şekilde ambalajlama ve paketleme ürünleri arasında kendine yer bulmaktadır. Genel olarak koli bantların bir yüzünde selülozdan yapılmış bir madde bulunmaktadır.

Bu bantlar da paketleme ve ambalajlama gibi işlemlerinin dışında sıkça yapıştırma amacı ile kullanılmaktadır. Yapıştırıldığı zaman yüzeyde basınca dayanıklı bir hal almaktadır. Hatta kırılabilecek bazı ürünlerin koli içerisinde dış etkenlerden etkilenmemesine dahi yardımcı olmaktadır. Bu sayede eşyalar güvenli bir şekilde oldukça az etkiye maruz kalacak biçimde taşınma işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Koli bantları genel anlamda paketleme ve ambalajlama malzemesi olarak bilinmektedir. Bu bantlar diğer bantlara oranla oldukça dirençli bantlar olarak dikkat çekmektedir. Örneğin kırtasiye bantlarına göre çok daha dirençli, dayanıklı ve güçlü yapıştırma özelliğine sahiptir. Bu yüzden kullanıcılar tarafından sık bir şekilde tercih edilmektedir. Kolay bir şekilde sökülemeyen ve koparılamayan bu malzemeler çoğunlukla taşınma işlemlerinde kolaylık sağlamaktadır.

Yine günümüze dönüp baktığımızda işletmelerde, kurumlarda ve evlerde en az bir adet koli bandının mevcut olduğunu söyleyebiliriz. Kullanım amacına göre çeşitlilik gösteren bu bantlar; paketleme, yapıştırma, sabitleme, ambalajlama ve sarma gibi çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Bu bantlar kendi içerisinde çeşitli özelliklerde ürün çeşidi barındırmaktadır.

Her koli bandı aynı şekilde yapıştırma özelliğine sahip olmayabiliyor. Aralarında bazı farklılıklar mevcut olabilmektedir. Doğru ürünü seçmeniz konusunda önce ihtiyacınızı belirlemeniz oldukça önemlidir. Kargo gönderiminde veya paketleme işlemi gerçekleştirilecek ürünlerde, dayanıklılığı artırmak ve dışarıdan gelebilecek olumsuz etkenlere karşı ürünleri korumak için koli bandı sıkça tercih edilenler arasında yer almaktadır.

Toprak ambalaj olarak çeşitli sektörlere koli bandı üretimini gerçekleştirmekteyiz. Oldukça dayanıklı ve kaliteli olan bu ürünümüz sizlerin ihtiyacını en iyi şekilde karşılamaktadır. Toprak ambalaj bünyesinde birçok koli bandı çeşitleri mevcuttur. Bunlardan birkaçı ise;

  • Holmelt Koli Bandı: Genel anlamda yüksek ölçüde yapıştırma özelliğine sahiptir. Üstün tutma gücü sayesinde hızlı tutunmakta ve gerilme mukavemetine sahiptirler. Geri dönüşümlü kartonları ve fazla dondurulmuş yüksek kartonları birbirine tutturmak için sıkça tercih edilmektedir. Yüksek sıcaklıklarda yüksek performans göstermektedirler. Karton mühürleme, nakliye ve kargo gibi işlemlerde kullanılan Holmelt tutkallı bu bant seçeneğimiz isteğe bağlı ölçüde ve kalınlıkta üretimi gerçekleştirmekteyiz.
  • Baskılı Koli Bantları: Baskılı koli bant seçeneğimiz firmanızın amblem, logo ya da yazı karakterine uygun bir şekilde istediğiniz ölçülerde ve renklerde üretimini gerçekleştirmekteyiz. Bu sayede ambalajınızda firmanızın imajını yansıtabilir ve reklamını da yapabilirsiniz. Bu sayede müşteri ihtiyacınızı karşılayabilir ve daha birçok avantajlardan yararlanabilirsiniz.
  • Akrilik Koli Bantları: Akrilik koli bantlarımız imalat biçimine göre bant makinesi ile koparılabilmektedir. El ile koparılması zor olan bu ürünümüz e-ticaret satışlarının en önemli parçalarından biridir.

Koli Bandı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekilen Hususlar

  • Paketin ağırlığı: Oldukça ağır yükler paketlere daha fazla baskı yapmaktadır. Daha ağır yükler için oldukça güçlü ve daha geniş bir ambalaj bandı önerilmektedir.
  • Paket İçeriğinin Kararlılığı: Paket içerisinde yer değiştiren ürünler, merkez conta üzerinde oldukça fazla gerilime sebep olmakta ve oldukça güçlü bir bant gereklidir.
  • Paket İçeriğinin Değeri: Paketin içeriği değerli kabul gördüğünde ve güvenli bir mühür ve teslimat sağlamak için oldukça güçlü ve geniş bir bant kullanılması gerekmektedir.
  • Paket Uzunluğu: Oldukça geniş ve daha güçlü bantlar, ağır uzun paketler için oldukça uygundur. Pakette ağır içerikler yoksa 2 inçlik bir bandın kullanılması gerekmektedir.
  • Paket Genişliği: Paketin içi ağır değilse ya da keskin kenarlar mevcut ise oldukça güçlü ve geniş bant seçeneği seçilmelidir.

Hangi Bandı Almalıyım?

Yukarıda yer alan yazımız bant türleri ve ne işe yaradığı hakkında kısa bir bilgi verme amacı ile ortaya koyulmuştur. Farklı bant türleri hakkında daha fazla ve ayrıntılı bilgi toprak ambalaj ürün sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bunun yanında farklı bant seçenekleri ile ilgili ayrıntılara ulaşmak ve daha fazla bilgi edinmek için sitemize göz atabilirsiniz. Oldukça kaliteli malzemelerden bir araya gelen bant seçeneklerimiz siz değerli müşterilerimizin isteğine göre de şekillenmektedir.

Genel anlamda tüm işlerinizi koli bandı seçeneğimiz ile halledebilirsiniz. Toprakambalaj.com siz değerli müşterilerimize her zaman en iyi hizmeti sunmaktadır.

Strech Film
Previous Article

Karton Masura
Next Article


WhatsApp Business Canlı Destek
WhatsApp'a Gönder