Kullanım Alanları ve Ürün Çeşitleri

Masuralar birçok amaç için kullanılabilmektedir. Birbirinden farklı çeşitleri olan masuralar kullanım şekilleri ve yerlerine göre üretilmektedir. İhtiyaca uygun olarak satın alınabilecek masuralar aynı zaman da dayanıklı ürünlerdir. Her sektör için farklı büyüklük ve kalınlıkta masuralar üretilmektedir. Genel anlamda fiyatlarının düşük olması sebebiyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Her alanda farklı üretim ve kullanım şekli olan masuralar kullanılacak alana göre tercih edilmektedir.

Tekstil Masurası

Tekstil masurası, tekstil sektöründe kullanılmak üzere üretilmiş olan masura çeşididir. Oldukça sağlam ve dayanıklı olan bu masura çeşidi kumaş veya iplik sarmak için kullanılmaktadır. Tekstil sektörünün vazgeçilmezi olan bu ürün iplik ve kumaşların derli toplu görünmesine olanak sağlamaktadır.

Ambalaj Masurası

Ambalaj sektöründe kullanılan, oldukça kullanışlı masura çeşididir. Birçok farklı amaç için kullanılan ürün genel anlamda plastik ve naylon ürünlerin kolaylıkla sarılabilmesine olanak sağlamaktadır. Naylon ve plastiklerin kolay saklanabilmesi açısından kullanılan masura çeşidi yerden tasarruf edilmesine de olanak sağlamaktadır.

Kumaş Masurası

Kumaş sektöründe, kumaşların sergilenmesi ve kesilerek satılması için kullanılmaktadır. Kumaş sektörü için kurtarıcı özelliği olan masuralar genellikle kartondan üretilmektedir. Kullanışlı olmasının yanı sıra kumaşların kesilerek satılabilmesi adına da önemli bir üründür. Kumaşların rahatlıkla sergilenebilmesine de olanak sağlamaktadır.

Gıda Masurası

Gıda sektöründe ürünlerin satılması amacıyla kullanılmaktadır. Sağlıklı bir saklama biçimi olduğu için tercih edilmektedir. Kolay üretilebilen bir üründür. Gıdaların saklanmasını ve satışını kolaylaştırmaktadır. Piyasada bulunan satış ve saklama seçenekleri arasında en fazla tercih edilenlerden biridir.

Mobilya Masurası

Mobilyaların çizilmesini önlemek amacıyla kullanılan bir masura çeşididir. Birçok kullanım şekli ve seçeneği mevcuttur. Mobilyaları dekore etmek amacıyla da kullanılabilmektedir. Sehpa, koltuk, raf veya masalar için kullanılabilir. Oldukça sert yapıya sahip olduklarından dayanıklıdırlar. Kullanım şekline göre kolayca tasarlanabilirler. Satın aldıktan sonra istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Etiket Masurası

Etiket masurası genellikle kırtasiyelerde kullanılmaktadır. Kırtasiyelerin yanı sıra kozmetik sektörü içinde kullanılabilmektedir. Ürünlerin satışı için kullanılan etiket masurası uzun süre kullanılabilmektedir. Ürünlerin zarar görmesini engelleyen formu sebebiyle kırılacak ve çizilebilecek olan ürünlerin satışında kullanılmaktadır. Sadece kırtasiyelerde değil isteğe ve ihtiyaca göre başka amaçlar içinde kullanılabilmektedir.

Plastik Sektörü Masurası

Plastik sektöründe kullanılan masura çeşididir. Folyo ve naylonların saklanabilmesi acısından oldukça önemlidir. Satışının kolay yapılabilmesine ve yerden tasarruf sağlamaya yardımcı olmaktadır. Sert bir yapıya sahip olduklarından kolayca kırılıp bükülmeleri mümkün değildir.

Taşıma ve Paketleme Masurası

Taşıma ve paketlemek amacıyla da kullanılmaktadır. Oluklu bir yapıya sahip olması sebebiyle özellikle kırılabilecek ürünlerin taşınması amacıyla kullanılabilmektedir. Farklı sektörlerde taşıma ve paketleme için firmaların sıklıkla tercih ettiği bir üründür.

WhatsApp Business Canlı Destek
WhatsApp'a Gönder